ניהול קרנות השתלמות

עד היום קרן ההשתלמות שלך נוהלה כקופסא שחורה על ידי בתי השקעות ענקיים שמנהלים עשרות מיליארדי שקלים. האם אתה יודע היכן הכסף שלך מושקע? מה האינטרסים לפיהם משקיעים את חסכונותיך? במקרה הטוב, בו אתה עוקב אחרי קרן ההשתלמות שלך, הדבר היחיד שתדע הוא היכן הקרן נמצאת ובמסגרת הדוח שאתה מקבל ,תדע גם מה דמי הניהול שנגבו ממך ומה התשואה שהושגה עבורך באותה תקופה. אם תנבור עוד תוכל לראות גם את מסלול ההשקעה והחשיפות לאפיקים השונים כגון מניות, אג"ח, קרנות גידור, נכסים לא סחירים (עליהם אתה משלם דמי ניהול נוספים שלא מצוינים בדוח) בקיצור - חוסר מידע ושקיפות משווע.


אז מה חדש?

במסגרת המהפכה שיצר משרד האוצר בנושא ניהול קרנות השתלמות אישיות, (IRA – Individual retirement account) אנו בורדן בית השקעות מציעים לך ניהול מותאם אישית של קרן ההשתלמות שלך, על בסיס מאפייניך האישיים; כגון העדפות ההשקעה שלך, מכלול עוגת הנכסים שלך, טווח ההשקעה, יחסך לתנודתיות; והכל- מתוך ראייה כוללת של הנכסים השונים ובכדי למקסם את התשואה המצרפית על נכסיך המנוהלים ובהתחשב בפטורים ממס הניתנים בקרן ההשתלמות שלך.


ניהול קרנות השתלמות - איך זה עובד בפועל?

להלן המחשה: נניח ויש לך קרן השתלמות בסך 500,000 ₪ ותיק השקעות בבנק בסך 500,000 ש"ח. הרי שסך נכסיך המנוהלים עומד על 1,000,000 ₪.

לאחר שנשב ונלמד להכיר אותך לעומק, נחליט ביחד על מדיניות השקעות מתאימה כדי לעמוד ביעדיך הפיננסיים בטווח הקצר, הבינוני והארוך.

ניהול קרנות השתלמות 
 
בהנחה שהחלטנו על מדיניות השקעות המורכבת מחשיפה של עד 30% במניות והשאר באפיקים אג"חים, אזי במסגרת הניהול הכולל, נקצה 300,000 ₪ למניות והשאר לאפיקים אג"חים.

ובכן, על רווחי הון במניות נשלם כ 25% מס ואילו על אג"חים נשלם בין 15% מס ל – 20% מס תלוי בסוג האג"ח. אם נוסיף לכך את ההנחה שמניות עולות בטווח הארוך יותר מאג"חים, ולכן גם המס שנשלם גבוה יותר במונחים אבסולוטיים; הרי שלניהול משולב IRA יש משמעות אדירה לתשואה הכוללת.

ראייה כוללת של הנכסים באמצעות IRA , תביא לכך שנבחר להשקיע 300,000 ₪ במניות באמצעות קרן ההשתלמות הפטורה ממס. המשמעות- פטור ממס על רווחי ההון שיצרנו בחלק המנייתי שהוא גבוה ממילא. את היתרה שנשקיע באפיק האג"ח, בסך 700,000 ₪, נחלק בין קרן ההשתלמות לתיק המנוהל.

בסופו של יום, יצרנו תיק השקעות רגיל המכיל 100% אג"ח, וקרן השתלמות בעלת חשיפה של 60% במניות. אולם כשנסתכל על המוגמר הרי שהחשיפה הכוללת שלך כלקוח עומדת על 30% במניות.

ניהול קרנות השתלמות נכון באמצעות IRA יכול להוביל לתשואה כוללת גבוהה בכ 30% יותר מניהול פרטני של קרן ההשתלמות ותיק ההשקעות בנפרד.

לסיכום - להבדיל מקרן השתלמות רגילה, כאן תהיה לך שקיפות מלאה אודות הנעשה בקרן, תקבל גישה דרך האינטרנט לראות און ליין את הרכב הקרן, תוכל להשפיע על הרכבה, תראה מה נקנה ומה נמכר ומה הרווח ומה ההפסד בכל נייר, ותקבל מאיתנו, דו"ח אחת לחודש אודות קרן ההשתלמות שלך באופן זהה לתיק השקעות רגיל המנוהל בבנק.
לפרטים נוספים אודות ניהול קרנות השתלמות נשמח להיפגש ולהציג בפניך את היתרונות הגלומים בניהול IRA.
חשוב לנו באופן אישי להפגש איתכם ולשמוע יותר על ציפיותכם הכלכליות. אנו מאמינים כי על מנת להתאים את אופי תיק ההשקעות לצרכים המדוייקים שלכם, חשוב להפגש ולדון בציפיות ובאפשרויות העומדות על הפרק תוך מתן רשת בטחון לשקט הנפשי שלכם.
נשמח לתאם פגישת היכרות
בית השקעות ורדן - הכסף שלך מנוהל ובטוח
ורדן מנהלת את השקעותיך אך ורק בחשבון הבנק שלך וכל העת הוא נמצא בפיקוח ובשליטתך המלאה. לנו בורדן בית השקעות אין הרשאה חוץ מלקנות ולמכור ניירות ערך ואין לנו שום אפשרות למשוך או להעביר ממנו כסף אלא רק לנהל את ההשקעות בתיק. כך עובדים כל בתי השקעות כמונו שהינם בעלי רישיון לניהול תיקי השקעות מאת הרשות לניירות ערך בישראל.
לצפייה ברישיון ניהול תיקי ההשקעות שלנו לחצו כאן