ניהול קופות גמל IRA עצמאיות

חלקנו עצמאיים המפרישים לקופות גמל ולחלקנו ההורים פתחו בעבר קופות גמל עצמאיות כתוכניות חיסכון לכל דבר ועניין. העניין הוא שפעם קופות הגמל היו תוכניות חיסכון לטווח הבינוני (15 שנה) ואילו היום זהו סוג של מכשיר חיסכון לפנסיה אותו נוכל לפדות בהגיענו לגיל הפנסיה בלבד. עד היום ניהלנו את קופות הגמל אצל בתי השקעות ענקיים שמנהלים עשרות מיליארדי שקלים כמו קופסא שחורה שאיננו יודעים עליה יותר מדי וללא חשיבה מעמיקה מה אנו מעוניינים להשיא מקופה זו.

תשאלו את עצמכם, האם אתם יודעים היכן הכסף שלכם מושקע? מה האינטרסים לפיהם משקיעים היום את חסכונותיכם? תוכלו לענות על כך? אנו בבית השקעות ורדן מניחים שבמקרה הטוב, תדעו היכן הקופה נמצאת ובמסגרת הדו"ח שאתה מקבלים, תדעו גם מה דמי הניהול שנגבו ומה התשואה שהושגה עבורכם באותה תקופה. ולפעמים - גם את זה לא. אם תנברו בדו"ח תוכלו לראות גם את מסלול ההשקעה והחשיפות לאפיקים השונים כגון מניות, אג"ח, קרנות גידור, נכסים לא סחירים (עליהם -משלמים דמי ניהול נוספים שלא מצוינים בדוח) בקיצור - חוסר מידע ושקיפות משווע.


למה אנחנו פה?

במסגרת המהפכה שיצר משרד האוצר בנושא ניהול גמל אישי, (IRA – Individual retirement account) אנו בורדן מציעים לך ניהול מותאם אישית של קופת הגמל שלך, על בסיס מאפייניך האישיים; כגון העדפות ההשקעה שלך, מכלול עוגת הנכסים שלך, טווח ההשקעה, יחסך לתנודתיות; והכל - מתוך ראייה כוללת של הנכסים השונים ובכדי למקסם את התשואה המצרפית על נכסיך המנוהלים ובהתחשב בפטורים ממס הניתנים בחיסכון באמצעות קופת הגמל שלך.


ניהול קופות גמל IRA - איך זה עובד בפועל?

להלן המחשה: נניח ויש לך קופת גמל בסך 500,000 ₪ ותיק השקעות בבנק בסך 500,000 ש"ח. הרי שסך נכסיך המנוהלים עומד על 1,000,000 ₪.

ניהול קופות גמל IRA 

לאחר שנשב ונלמד להכיר אותך לעומק, נחליט ביחד על מדיניות השקעות מתאימה כדי לעמוד ביעדיך הפיננסיים בטווח הקצר (תיק ההשקעות), הבינוני (קרן ההשתלמות) והארוך (קופת הגמל).

בהנחה שהחלטנו על מדיניות השקעות המורכבת מחשיפה של עד 30% במניות והשאר באפיקים אג"חים, אזי במסגרת הניהול הכולל, נקצה 300,000 ₪ למניות והשאר לאפיקים אג"חים.
ובכן, על רווחי הון במניות נשלם כ 25% מס ואילו על אג"חים נשלם בין 15% מס ל – 20% מס תלוי בסוג האג"ח. אם נוסיף לכך את ההנחה שמניות עולות בטווח הארוך יותר מאג"חים, ולכן גם המס שנשלם גבוה יותר במונחים אבסולוטיים; הרי שלניהול משולב IRA יש משמעות אדירה לתשואה הכוללת!

ראייה כוללת של הנכסים באמצעותה ניהול קופות גמל IRA , תביא לכך שנבחר להשקיע 300,000 ₪ במניות באמצעות קופת הגמל הפטורה ממס. המשמעות - פטור ממס על רווחי ההון שיצרנו בחלק המנייתי שהוא גבוה ממילא. את היתרה שנשקיע באפיק האג"ח, בסך 700,000 ₪, נחלק בין קופת הגמל לתיק המנוהל.

בסופו של יום, יצרנו תיק השקעות רגיל המכיל 100% אג"ח, וקופת גמל מנוהלת אישית בעלת חשיפה של 60% במניות. אולם כשנסתכל על המוגמר הרי שהחשיפה הכוללת שלך כלקוח עומדת על 30% במניות.

ניהול משולב נכון באמצעות IRA יכול להוביל לתשואה כוללת גבוהה בכ 30% יותר מניהול פרטני של קופת הגמל ותיק ההשקעות בנפרד.

לסיכום – אנו בורדן מאמינים שככל שניהול ההשקעות מותאם יותר כך הוא מוצלח יותר והחיסכון הפנסיוני יגדל בהתאם, זאת להבדיל מקופת גמל רגילה. כאן תהיה לך שקיפות מלאה אודות הנעשה בקופה, תקבל גישה דרך האינטרנט לראות און ליין את הרכב הקרן, תוכל להשפיע על הרכבה, תראה מה נקנה ומה נמכר ומה הרווח ומה ההפסד בכל נייר, ותקבל מאיתנו, דו"ח אחת לחודש אודות קופת הגמל שלך באופן זהה לתיק השקעות רגיל המנוהל בבנק.
לפרטים נוספים נשמח להיפגש ולהציג בפניך את היתרונות הגלומים של ניהול קופות גמל IRA.
חשוב לנו באופן אישי להפגש איתכם ולשמוע יותר על ציפיותכם הכלכליות. אנו מאמינים כי על מנת להתאים את אופי תיק ההשקעות לצרכים המדוייקים שלכם, חשוב להפגש ולדון בציפיות ובאפשרויות העומדות על הפרק תוך מתן רשת בטחון לשקט הנפשי שלכם.
נשמח לתאם פגישת היכרות
בית השקעות ורדן - הכסף שלך מנוהל ובטוח
ורדן מנהלת את השקעותיך אך ורק בחשבון הבנק שלך וכל העת הוא נמצא בפיקוח ובשליטתך המלאה. לנו בורדן בית השקעות אין הרשאה חוץ מלקנות ולמכור ניירות ערך ואין לנו שום אפשרות למשוך או להעביר ממנו כסף אלא רק לנהל את ההשקעות בתיק. כך עובדים כל בתי השקעות כמונו שהינם בעלי רישיון לניהול תיקי השקעות מאת הרשות לניירות ערך בישראל.
לצפייה ברישיון ניהול תיקי ההשקעות שלנו לחצו כאן